Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Vážení jihočeští přátelé, občané a voliči, jdeme do finále!

26.05.2010

Chvíle, kdy se otevřou volební místnosti, se neúprosně blíží. Navzdory povodním, navzdory oslavám hokejového zlata je teď třeba se rozhodnout. Někteří prognostici sice tvrdí, že většina voličů je už rozhodnuta, koho bude volit, ale podle jiných je vás prý ještě skoro milion nerozhodnutých.

Chvíle, kdy se otevřou volební místnosti, se neúprosně blíží. Navzdory povodním, navzdory oslavám hokejového zlata je teď třeba se rozhodnout. Někteří prognostici sice tvrdí, že většina voličů je už rozhodnuta, koho bude volit, ale podle jiných je vás prý ještě skoro milion nerozhodnutých.

Nevím, jestli „bába s dědkem“ vezmou rozum do hrsti, jak jim radí poněkud zastydlí puberťáci Mádl s Issovou. Já osobně věřím, že naši senioři moc dobře vědí, která strana na ně myslí a nenechají se zlákat ani zeleným štrůdlem paní Šiklové a exministra Lišky.

Ctihodný otec Malý zase vyzval svoje ovečky, aby volili malé strany (patrně pod heslem „nechte maličkých přijíti ke mně“). Myslím si, že ani tady radit nebylo třeba a že i křesťané vědí, co znamenají slova jako sociální soudržnost či solidarita a kdo je nevyznává jen ústy, ale činy.

A bývalý ministr financí vyhrožuje budoucím dluhem, pokud by ČSSD vyhrála volby. Při posílání složenek do domácností však skromně zapomněl, že to byl právě on, kdo byl u největšího státního deficitu doby minulé.

Na začátku naší kampaně jsem říkal, že každému, kdo poctivě pracuje, náleží za dobrou práci také odpovídající odměna.

Že všichni občané mají stejný nárok na odpovídající a důstojné ekonomické i sociální postavení.

Že důchod každého z nás musí být skutečnou odměnou za celoživotní práci.

Že chceme také, aby vznikala nová a lepší pracovní místa,6že chceme, abyste měli záruku kvalitní zdravotní péče bez ohledu na to, kolik vyděláváte,

Že chceme, aby vaše děti měly šanci na dobré, finančně přístupné vzdělání stejně jako ekonomicky dostupné byty.

Na podzim i teď na jaře jsem se svým týmem projel jižní Čechy doslova křížem krážem. Najeli jsme tisíce kilometrů. Stiskli jsme si ruce se stovkami lidí. Někteří poplácali po zádech, jiní popřáli mnoho štěstí, někteří i trochu ponadávali. Ale všichni mi říkali, že by si přáli žít v zemi, kde se poctivě pracující člověk bude mít dobře, a zlodějů a vyčůránků že se raději dřív než později zbavíme.

Chtěl bych vám všem za to množství hezkých slov poděkovat. Poznal jsem, že mi věříte. Nevím, jestli budu mít dostatek sil pokusit se uskutečnit všechno to, co jste mi o sobě a o životě vyprávěli. Ale jedno vím jistě - že se o to musím pokusit. A to vám teď těsně před volbami slibuji s plným vědomím toho, že si mne kdykoli můžete přijít zkontrolovat, jestli svoje sliby plním.

Vážení přátelé, ať už se rozhodnete jakkoli, i váš hlas rozhoduje o budoucnosti naší země a to nejen na nejbližší čtyři roky. Naši političtí konkurenti radí, abyste volili pravou rukou. Já si zase myslím, že do budoucnosti se nejlépe vykročí levou nohou. Proto vám přeji k volbám pevný krok a věřím, že vaše volba bude správná a úspěšná.

Je na vás, Jihočeši, jakou budoucnost si pro sebe i svoje děti zvolíte!

 

Upřímně váš

 

Vítězslav Jandák

Zpět do článků