Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Jandák zahájil Festival dětských knih

05.12.2009

Vítězslav Jandák byl hlavním hostem Festivalu dětských knih a časopisů.

První ročník Festivalu dětských knih a časopisů zahájil v Českých Budějovicích poslanec Vítězslav Jandák. Spolu se spisovatelkou Markétou Zinnerovou se stal hlavním hostem této akce, která měla za cíl odstartovat tradici festivalu knih a periodik pro děti na jihu Čech.

“Jsem nesmírně rád, že mohu u takto krásné záležitosti být, podpořit ji, a že se sešli skvělí lidé, kteří opět z takového mála udělali tak mnoho pro děti,“ poznamenal v úvodní řeči poslanec a bývalý herec, který také zavzpomínal na své dětství, svou první knihu, i některé role v pohádkách, z nichž mnohé vychází často právě z knih.

“Protože jsem přesvědčen, že takové akce mají smysl, a je potřeba je dělat co nejlépe, přislíbil jsem, že pro příští ročník seženu nějaké finanční prostředky, neboť i tak jde o malý zázrak. Tým okolo pana Marcela Goetze dokázal totiž za neuvěřitelné tři měsíce zorganizovat festival, o kterém dopředu nemohl vědět, zda se vůbec podaří dát dohromady. A mne těší, že se podařil a skvěle se podařil,“ doplnil Vítězslav Jandák. Ten také na akci přivítal svou kamarádku a sousedku z Jindřichova Hradce spisovatelku Markétu Zinnerovou, která poté představila desítkám dětí z mateřských a základních škol své pohádky, například Elixír a Halíbela, Za humny je drak, Tajemství proutěného košíku nebo Kočku Lindu. Zinnerová je ale autorkou i notoricky známých děl jako kupříkladu – Den pro mou lásku, My všichni školou povinní, či Bollero.

Zpět do článků