Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Vítězslav Jandák pokřtil mládě tygra ussurijského

06.09.2009

Herec a politik Vítězslav Jandák (ČSSD) pokřtil v sobotu 5. září v Parku exotických zvířat ve Dvorci u Borovan na Českobudějovicku tygra ussurijského.

Vítězslav Jandák se stal kmotrem měsíc starého kotěte tygra ussurijského. Malý tygřík bude nosit jméno svého kmotra - Vítězslav.

Vítězslav Jandák si akci opravdu užil. „Ve Dvorci se mi moc líbilo a tygřík byl kouzelný. Až vyroste, bude z něj pěkné zvíře. Zatím to slyším říkat jen o nás politicích, ale když se pak člověk podívá na takovou krásnou šelmu, jako je tygr nebo lev, vidí jasně, že to je teprve velké zvíře,“ říká s úsměvem herec a politik Vítězslav Jandák.

Ten je také již dva roky patronem Školičky Medvídek v Azylovém domě Rybka v Husinci na Prachaticku, který jako jediný v Česku ubytovává kompletní rodiny s dětmi.

Samotný křest se uskutečnil v půl dvanácté přímo v areálu Parku exotických zvířat, kde byl pro děti i jejich rodiče připraven celodenní program. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout jedinečný areál, kde nechybí lvi, tygři i další exotická zvířata.

Loni ve Dvorci křtili také koťata tygrů ussurijských. Tehdy se kmotrem stal jihočeský rodák, režisér Zdeněk Troška. Sameček dostal jméno Jindřich a samičky Terynka a Eliška. Jména Troška vybral podle hlavních postav své pohádky Princezna ze mlejna.

Zpět do článků