Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

ČSSD by na jihu Čech dnes vyhrála

02.09.2009

Kdyby se předčasné parlamentní volby na jihu Čech konaly nyní, nejlépe by uspěla ČSSD s 28,2 %.

V úterý večer měla v Českých Budějovicích odstartovat série volebních speciálů České televize. K debatě byli pozváni zástupci politických stran, které v exkluzivním předvolebním průzkumu České televize získaly nejvíce procent. Průzkum se týkal pouze Jihočeského kraje a jeho výstupní data sloužila jako klíč k výběru hostů do předvolebních Otázek Václava Moravce.

Kdyby se předčasné parlamentní volby na jihu Čech konaly nyní, nejvíce by uspěla ČSSD s 28,2 %, na druhém místě by se umístila ODS s 26,6 %. Komunisté získali v průzkumu 11,9 %, hned za nimi se umístila nová strana TOP 09 s 9,1 %. Pětiprocentní hranici by v Jihočeském kraji překročili i lidovci se 6,7 % a Strana zelených s 5,4 %.

Hosty pořadu Václava Moravce měli být krajští lídři: za ČSSD Vítězslav Jandák, za ODS Jan Bauer, Vojtěch Filip za KSČM, Jaromír Talíř za lidovce, Vlasta Parkanová za TOP 09 a Svatomír Mlčoch za Stranu zelených. Nicméně vzhledem k verdiktu Ústavního soudu pozastavit vykonatelnost rozhodnutí prezidenta o vyhlášení předčasných voleb byla na poslední chvíli debata z jižních Čech zrušena a odložena na neurčito.

Zpět do článků