Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Jižní Čechy je potřeba chránit, jsou jako francouzská Provence

06.08.2009

Vítězslav Jandák při návštěvě Budvaru, Madety, či otáčivého hlediště, zopakoval své oblíbené rčení, že jižní Čechy mu připomínají francouzskou Provence.

„Jižní Čechy si musíme chránit, jsou to taková francouzská Provence. Řekl bych, že dokonce hezčí, příjemnější. Máme zde řadu památek, hradů, zámků, lesů, rybníků. Tento kraj je, stejně jako francouzská Provence nositelem historie a silných tradic, které je třeba chránit. Kromě toho zde máme i velmi úspěšné společnosti a firmy, které dělají Jihočechům dobré jméno nejen v Evropě, ale i po celém světě. Například Budějovický Budvar, nebo společnost Madeta, kde jsme dnes s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem a dalšími kolegy byli na návštěvě,“ řekl Vítězslav Jandák.

Politik, ale stále také herec a duší Jihočech, Vítězslav Jandák klade důraz na zachovávání tradic a všeho, co kraji přináší užitek, úspěch a dobré jméno. „Jsou to například UNESCEM chráněné Holašovice, které jsou mou srdeční záležitostí, a které jsem se snažil z části už jako ministr kultury finančně podporovat. Nebo tak často zmiňované otáčivé hlediště v Českém Krumlově. To je naprostý unikát. A jsou bohužel takzvaní „kritici“, kterým točna vadí. Ona jim ani tak nevadí proto, že je, ale protože přináší úspěch, užitek, popularitu, ale především finance a to samozřejmě „někomu“ vadí. Samozřejmě, že v případě, že by došlo na bourání stávající točny, která právě láká davy turistů, převážně těch zahraničních, by opět byl zájem ze strany stavební lobby na zakázku v hodnotě přibližně 300 milionů korun. Takové prostředky by se ale v době hospodářské krize, a obávám se, že i v dalších létech, velmi obtížně hledaly,“ míní Jandák.

Jandák již před časem vyzval ke svolání jednání u takzvaného kulatého stolu se všemi účastníky, kterých se problematika otáčivého hlediště týká.

„Považuji právě jižní Čechy za nejkrásnější kraj. Nejen proto, že zde žiji a mám zde kořeny z počátku 16. století, ale také proto, že tento kraj je hojně navštěvovaný. Vždyť třeba i řada mých kolegů herců – umělců zde má své chaty, chalupy. Řada z nich zde tráví dovolené         a jižní Čechy se staly postupem let opravdu velikým pojmem. Nejen díky zámkům Hluboká, Krumlov, Červená Lhota, či Jindřichův Hradec, ale třeba právě díky nádherné přírodě, rozsáhlé síti rybníků, lesů. Díky dobrým a přemýšlivým lidem, díky Jihočechům, kteří si jako jedni z mála nenechali ten svůj nádherný kraj takzvaně rozvrtat a stále se snaží o to, aby byl ještě krásnějším. Snažím se o to i já a budu se ze všech sil snažit pomáhat tomuto regionu       a budu bojovat za vše dobré, kvalitní, úspěšné a krásné,“ doplnil jihočeský volební lídr, poslanec Vítězslav Jandák.

Zpět do článků