Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Vítězslav Jandák oslavil narozeniny dortem v podobě mapy Jihočeského kraje a svou novou knížkou

04.08.2009

Vítězslav Jandák oslavil včera 3. srpna 2009 v Jindřichově Hradci své 62. narozeniny. Knížku „Náš Vítězslav Jandák“ pokřtila spisovatelka Markéta Zinnerová.

Knížku pokřtila kmotra - přední česká spisovatelka a scénáristka Markéta Zinnerová, která již druhým rokem trvale žije v Jindřichově Hradci a dále autor, novinář René Kekely a spoluautor režisér Miloslav Kučera.

„Velikou radost jsem měl pochopitelně z dortu, který byl nádherný a představoval mé milované jižní Čechy, ale také z knížky, kterou jsme dělali s mým kamarádem, novinářem René Kekelym a do které svou „troškou do mlýna“ přispěl i další můj kamarád, divadelní režisér Miloslav Kučera. Jde o takové mé malé, nejen jihočeské vyznání a přiznání se ke všemu, ať už z oblasti mého soukromí, mé předešlé profese herce, či mé současné profese politika – poslance. Přeji si jediné, aby se knížka všem líbila,“ řekl při křtu Vítězslav Jandák.

V nové publikaci, která se nedostane do běžné distribuční sítě, ale kterou bude zdarma Vítězslav Jandák rozdávat na různých akcích, včetně předvolebních mítinků, je také kapitola, která zahrnuje postřehy a názory několika osobností právě na osobnost tohoto populárního herce a politika.

„Slávka Jandáka, s kterým nás pojí dlouholeté přátelství, mám ráda jako člověka, protože on je takzvaně člověk člověčí. I když sama politice příliš do hloubky nerozumím a ani nijak zvlášť se jí nezabývám, on je pro mne symbolem slušného člověka, slušného politika a krásného obrázku Jihočecha. Miluji jeho upřímnost, jeho jadrnou a zároveň milou rétorik. Mluví tak, aby to každý pochopil, což je občas i mezi politiky poměrně veliká vzácnost. A tak jako Vítězslav Jandák pozdvihl Mezinárodní festival ve Zlíně opravdu nevídaným způsobem na skutečně prestižní událost, tak i svou angažovaností v politice a obzvlášť tady na jihu Čech pozdvihl tento kraj nad všechny ostatní, protože a zkrátka - Jandák je jen jeden,“ řekla s úsměvem upřímně Jihočeška Markéta Zinnerová, která je mimo jiné autorkou takových děl jako My, všichni školou povinní, Den pro mou lásku, Tajemství proutěného košíku, Bolero, Elixír a Halíbela, nebo Za humny je drak.

Vítězslav Jandák zároveň takto neoficiálně odstartoval svou volební kampaň pro předčasné říjnové parlamentní volby. Zprovoznil i své nové webové stránky www.jandak.eu a před časem si dokonce na sociální síti Facebook založil svůj vlastní profil, na němž má nyní již stovky přátel a příznivců.

V nejbližší době se na jihu Čech zúčastní řady akcí. V nejbližších dnech například doprovodí Jiřího Paroubka po jižních Čechách (6. 8.), či kupříkladu 15. 8. od 14. hodin koncertu Poslední kovboj v Troškových Hošticích u Volyně a v ten samý den od 18. hodin také Posezení při dobré jihočeské muzice v Třeboni. Další jeho akce naleznou zájemci v sekci Kalendář na jeho internetových stránkách.

Zpět do článků