Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Jandák: Vláda Němcové by znamenala absolutní katastrofu

29.07.2013

ROZHOVOR PRO PRVNÍZPRÁVY.CZ: Pokud Sněmovna nevysloví důvěru kabinetu Jiřího Rusnoka a prezident by následně jmenoval novou vládu Miroslavy Němcové, bude tento krok znamenat pro Česko tu nejhorší možnou variantu.

V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz to prohlásil poslanec ČSSD a exministr kultury Vítězslav Jandák.

Likvidace Ištvana?
Politik je přesvědčen, že vznik vlády Miroslavy Němcové by se do historie České republiky zapsal jako temná kapitola. "vláda paní Němcové by znamenala absolutní katastrofu. Kromě toho, že by navázala na asociální politiku Nečasova kabinetu, nepochybně by došlo k odvolání nejvyššího státní zástupce pana Zemana, šéfa kriminalistů Šlachty a dalších zástupců a policistů, kteří se nebáli a začali vyšetřovat korupční kauzy.

Paní Němcová by se ve Strakově akademii opájela tím, že je premiérkou a v této věci by žádnou roli nesehrála. To by si vzali za úkol daleko schopnější lidé a nepochybně by Ištvanův a Šlachtům tým dokonale zlikvidovali," řekl Jandák v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Kdo řídí Bratrstvo kočičí pracky?

Vítězslav Jandák v této souvislosti zdůraznil, že osud výše zmíněných státních zástupců a kriminalistů má nyní ve svých rukou prezident Miloš Zeman. "Teď nejde o nic jiného, než mít v České republice vládu, která umožní všechny korupční kauzy vyšetřit a bude chránit všechny státní zástupce i policisty, kteří měli odvahu do toho jít. Všem těm policajtům i zástupcům držím strašně palce, protože musí čelit obrovskému tlaku a mediální kampani. Netuším kdo a proč to řídí. Možná je to nějaké záhadné Bratrstvo kočičí pracky. Co my víme," poznamenal poslanec.

"Jsem přesvědčen o tom, že policie i státní zástupci postupují správně. Pokud konečně chceme žít v civilizované, demokratické zemi tak všichni bez rozdílu musí dodržovat předepsané pravidla. Člověk je šelma a potřebuje pravidla a ohrady. Jinak se urve a začne řádit. To můžeme vidět na některých politicích, kteří nyní čelí vyšetřování. Oni si prostě neuvědomili, že u nás už šlechta není, a že právo první noci skončilo. Na světě neexistuje nic lepšího než je demokratický systém. Pokud se politik zpronevěří principům demokracie má být potrestán. A pokud se zpronevěří hodně, tak ať je odsouzen do vězení," prohlásil poslanec.   

Elita ze zámku a cimbuří 
Politik se v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz svěřil, že je rozpačitý z rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle které se tři exposlanci ODS nedopustili v kauze Nagyová trestného činu. Tvrdí, že nabyl dojmu že v České republice je neustále obyvatelstvo rozděleno na lidi, kteří bydlí v podzámčí a na zámku. "Kromě toho ještě tady jsou lidé žijící na cimbuří. Těch už se vůbec nic nesmí dotknout. Prostě se tohoto pocitu nemohu zbavit. Nechci zpochybňovat rozhodnutí Nejvyššího soudu, ale zdá se mi jeho výnos zvláštní. Podobně se to stalo v případu Čunek i v řadě dalších kauz. Mám zkrátka dojem jako by někdo někomu nadržoval," ukončil Vitězslav Jandák.

Foto: archiv PrvníZprávy.cz

Zpět do článků