Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Jandák: Musíme vyslyšet přání lidí a vládu Rusnoka podpořit

31.07.2013

PRVNÍZPRÁVY.CZ: Poslanec ČSSD Vítězslav Jandák je přesvědčen o tom, že v okamžiku kdy Sněmovna bude hlasovat o důvěře pro vládní kabinet Jiřího Rusnoka, měli by poslanci ČSSD zapomenout na zájmy strany a

Tím by podle jeho slov dala ČSSD jasně najevo, že dává na první místo zájem státu. Zároveň by tak vyslyšela přání většiny lidí.

Vítězslav Jandák v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz dále uvedl, že v určitých okamžicích musí jít zájmy politiků stranou. "Jsem hluboce přesvědčen o tom, že právě nyní taková situace nastala. Teď je přednější zájem celé naší země. Můj názor proto je vyslovit kabinetu pana Rusnoka důvěru. Tímto krokem bychom si zároveň zachovali čistý štít v očích veřejnosti a to je velmi důležité. V opačném případě nám pak lidé řeknou, že se staráme pouze o sebe bez ohledu na veřejné mínění," řekl Jandák v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Politik prohlásil, že ČSSD by měla podpořit kabinet Jiřího Rusnoka přestože není jasné rozložení sil v Poslanecké sněmovně. "Třeba se to ve Sněmovně nepodaří. Paní Němcová neustále vykřikuje, že má k dispozici 101 poslanců, kteří budou hlasovat proti vyslovení důvěry. To je ale přece úplně jedno. Důležité je, aby lidé věděli, že ČSSD za nimi stojí. Koneckonců naším cílem je pomoc občanům tak, aby byli alespoň trochu spokojení a aby konečně, alespoň trochu normálně žili," zdůraznil Vítězslav Jandák.

Poslanec vyslovil obavu, že pokud Sněmovna důvěru kabinetu Jiřího Rusnoka nevysloví a prezident by následně jmenoval novou vládu Miroslavy Němcové, byla by to pro Českou republiku ta nejhorší možná varianta. Mimo jiné se domnívá, že by dříve nebo později došlo k zastavení vyšetřování korupčních kauz.

Zpět do článků