Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Odolného Jandáka při povodni sklátily vysoké horečky

10.06.2013

Poslanec ČSSD Vítězslav Jandák se během záplav vydal za svými voliči do oblastí zasažených povodněmi. Tak jako při záplavách v roce 2002 objížděl obce na Písecku a Třeboňsku, aby zjistil s čím postižení lidé potřebují pomoci.

Extrémně vlhké počasí, vytrvalé deště, všudepřítomné toxické bahno, setkávání se s vystresovanými lidmi i deprese při pohledu na zničenou krajinu i obydlí se podepsalo na politikově zdraví.
Druhý den po návratu ze zatopených oblastí Vítězslava Jandáka sklátily vysoké horečky a téměř ztratil hlas. "Omlouvám se, ale na dlouhý hovor to nebude. Už pátý den ležím v horečkách. Užívám silná antibiotika a nemohu téměř mluvit. Je to následek těch vytrvalých dešťů a vlhkého počasí. Každé slovo pro mě znamená utrpení, neboť se okamžitě rozkašlu a začnu se dusit. Snažím se ale postavit na nohy. V úterý už totiž musím být na zasedání Poslanecké sněmovny," prohlásil Jandák v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Poslanec zastupuje v parlamentu Jihočeský kraj kam mnoho let jezdí na svoji rekreační chalupu. Kraj těžce postižený povodněmi tedy dobře zná a má řadu přátel i mezi místními starosty. V roce 2002 zde byl svědkem gigantických povodní.

Politik prohlásil, že při letošních záplavách byla organizace záchranných prací o sto procent lépe organizovaná než v roce 2002. "Musím říct, že přírodní pohromu, která nás tak nečekaně zasáhla letos všichni zvládli výborně. Úroveň organizace záchranných prací byla letos absolutně nejlepší za celé ty roky. Teď je třeba začít co nejrychleji pomáhat postiženým lidem, kteří už podruhé prožívají pohromu," řekl politik.

 

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/odolneho-jandaka-pri-povodni-sklatily-vysoke-horecky/

Zpět do článků