Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Jandák: Věřím, že lidé už vědí komu dají tentokrát svůj hlas

14.08.2013

ROZHOVOR PRO PRVNÍZPRÁVY.CZ: Na přípravu klasické kampaně není čas a strany ani nemají dost peněz. Musím ovšem říct, že mi to příliš nevadí. Lidé tentokrát už dobře ví koho budou volit a komu dají své hlasy, řekl Vítězslav Jandák, poslanec ČSSD za Jihočeský kraj.

Kampaň k předčasným volbám bude stručná, akční a maximálně dělná neboť politické strany v současné době nedisponují příliš velkými finančními částkami, které by do mohly kampaně investovat, řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  exministr kultury a poslanec ČSSD za Jihočeský kraj Vítězslav Jandák  a  dodal, že i když zatím není známý přesný termín voleb, kampaň už byla dávno zahájena
Vítězslav Jandák, poslanec ČSSD

"Budu opět kandidovat v jižních Čechách a moje kampaň bude naprosto stejná jako v minulých letech. Bude se nést v pohodovém duchu neboť nejsem útočný člověk. Jedna změna ale s největší pravděpodobností nastane. Nechci letos být lídrem jihočeské kandikátky. Jsem přesvědčen o tom, že tuto pozici by měl převzít náš hejtman Jiří Zimola," dodal politik.

Vítězslav Jandák prohlásil, že jako člen levicové strany, která vede politický souboj s nejsilnější pravicovou stranou by mohl přivítat těžkou krizi, ve které se ocitla Občanská demokratická strana.
 
V této souvislosti ale  uvedl, že by raději přivítal kdyby ODS byla v dobré kondici. "Jako levicový a demokraticky smýšlející politik respektuji plnohodnotnou pravici. Samozřejmě přeji své straně vítězství ve volbách. Na druhé straně jako občan musím chtít, aby situace na politické scéně byla ucelená a klidná a aby byl jasně zřetelný prostor, ve kterém se pohybuje levice i pravice.

Nepřátelé demokracie totiž začali tvrdit, že rozdíly mezi pravicí a levicí už neexistují. To ale samozřejmě není pravda. Proto bych přivítal kdyby se ODS vrátila ke své původní konzervativní podobě a aby byla v dobré kondici. Domnívám se, že je pro naši zemi důležité, aby voliči dali své hlasy zavedeným a osvědčeným  stranám, zdůraznil politik.

Občanská demokratická strana podle Vítězslava Jandáka bolestně doplatila na to, že se zpronevěřila svému programu a z nepochopitelných důvodů zamířila z pravé strany do středu politického spektra.  "Nakonec už ODS zasahovala až do pozic levice. Začala se prostě svazovat se stranami, ke kterým vůbec nepatří a to co dnes vidíme je logický důsledek její počínání.  ODS se potácí v bezradnosti  a stala se obětí krize vlastní identity," uzavřel Vítězslav Jandák.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/regiony/jandak-verim-ze-lide-uz-vedi-komu-daji-tentokrat-svuj-hlas/

Foto: archiv První zprávy

Zpět do článků