Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Moje řeč ve sněmovně 20.3.2012

21.03.2012

k "Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ČR"

18:30..... Dámy a pánové - říkat v této situaci vážená vládo by myslím nebylo vhodné, když chci, aby tato vláda odešla. Bylo zajímavé tady poslouchat pana premiéra, jak se doslova rochní v odposleších. Myslím, že v naší historii už tady jeden takový byl, a jak dopadl. Ale to jsem říct nechtěl.

Já mám pocit, že tady nastala chvíle, a ona by měla panovat vždy ta chvíle, že budeme mluvit upřímně. A já vám řeknu upřímně, já jsem si nikdy zvlášť nevážil tohohle premiéra této země. Oproti jiným. (Potlesk zleva.) Myslím, že patří do té spodní garnitury! Ale přesto jsem chápal a říkal si, no snad on chápe, když slyší hlas lidu, že 84 % lidí jeho a jeho vládu nechce, že z toho vyvodí nějaké důsledky! A on nám tady přednáší o tom, jak chce tuto zemi léčit.

Pane premiére, prosím vás, přestaňte ji léčit, nebo zemře ta zem! (Potlesk zleva.) A zamyslete se nad tím, co slyšíte z médií, na ulici a všade. Prosím vás, přehodnoťte svůj názor, svou urputnost valašskou a jděte vod válu! Na shledanou! (Povzbuzující výkřiky a potlesk zleva.)

 

Poznámka k předchozím vystoupením kolegů:

22:40..... Já jenom stručně, nikoliv na pana poslance Stanjuru, spíše pro Luboše Zaorálka. Víš, Luboši, moje máma vždycky říkala: když chceš od vola srnčí, tak jseš vůl sám.

Děkuji vám.

Zpět do článků