Mgr. Vítězslav Jandák - Volební lídr ČSSD za Jihočechy

Aktuální

Media

Chudé Vánoce. Již za měsíc. Jandák to lidem říkal, teď mu brečí

25.11.2011

Přesně za měsíc přijde Štědrý večer. A ne pro všechny rodiny v České republice bude opravdu štědrý. Krize, rostoucí životní náklady a ceny téměř všeho, nezaměstnanost, se dotkne mnoha rodin. I když příští Vánoce budou pro lidi mnohem drsnější, ani ty letošní nepřinesou každému pohodu. Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky se řada rodin bude muset uskromnit už letos, ale příští rok to zasáhne skoro všechny, s výjimkou nejvyšších příjmových tříd.

Mnohé rodiny nebudou mít na dárky tolik peněz jako obvykle. Na druhou stranu přinese krize jednu pozitivní věc - Vánoce přestanou být svátky konzumu. Rozumní lidé obdarují děti a sami si třeba nadělí jen symbolické dárky.

Důsledek Nečasovy politiky

Samozřejmě hrozí, že řada lidí si v rámci zajištění bohatých Vánoc vezme bohatě nabízené spotřebitelské úvěry. „Obávám se dalšího růstu zadlužení domácností, zejména však v souvislosti s růstem nezaměstnanosti v příštím roce. Nelze pochybovat o tom, že řada rodin se bude muset v důsledku politiky Nečasovy vlády uskromnit už o letošních svátcích," řekl pro ParlamentníListy.cz předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

Před svátky na úvěr varuje poslanec KSČM Jiří Dolejš. „Vánoce pro řadu rodin nebudou příliš bohaté. Naznačuje to menší maloobchodní obrat. S návratem recese navíc klesne schopnost splácet spotřebitelský úvěr. Já bych vážně před neuvážlivostí varoval," prohlásil pro ParlamentníListy.cz Dolejš.

Podle poslance ČSSD Vítězslava Jandáka si lidé za vše mohou sami. „Volili Nečase, Kalousky, Schwarzenbergy. Vždyť spousta lidí volila TOP 09, VV, ODS a dneska chodí za námi naříkat a ptají se, co mají dělat. Je to smutné a jsou to opravdu velmi smutné lidské osudy. Ale opravdu - tato vláda udělá z mnoha lidí žebráky a bezdomovce. Už teď lidi nemají na nájem, ani na jídlo. A bude to ještě horší. Snad budou při příštích volbách už číst programy stran," věří stínový ministr kultury v prohlášení pro ParlamentníListy.cz.
Zdroj: parlamentrní listy

Více čtěte na:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/215013.aspx

Zpět do článků